Odd Pears

Zaczynam nowy cykl wpisów, w których pokażę ciekawe znaleziska z sieci, należące do kręgu moich zainteresowań, czyli głównie z zakresu reklamy i fotografii. Na pierwszy rzut proponuję coś, co wybrałem nieprzypadkowo. Po pierwsze to fotografia. Po drugie to fotografia reklamowa. Po trzecie – koncepcja działania samej firmy zamawiającej tą sesję jest bardzo ciekawa i nietypowa.

Zlecenie wyszło od australijskiej firmy Odd Pears. W dosłownym tłumaczeniu z angielskiego znaczy to nieparzyste gruszki. Zabawne w tym kontekście jest samo podobieństwo słowa pear (gruszka) i pair (para). A tak sama firma opisuje swoją działalność:

Odd Pears powstała z czystej miłości do skarpet, dziwactw i kropek.

Sprzedajemy skarpetki w Gruszkach (pears), a nie w parach. Co to jest Gruszka zapytasz? Gruszka to trzy indywidualnie dopasowane skarpety: dwie do pary i jedna inna, dodatkowa.

Uwolnijmy się od ograniczeń „normalnej” etykiety skarpetkowej! Skarpetki nie do pary, pasujące skarpetki, jedna lub dwie. Zaszalej z nimi. Z dostępnych 20 Gruszek (pears) możesz utworzyć ponad 200 wariantów noszenia skarpetek.

Przyznacie, że super koncepcja na nietypową firmę!

Jeśli chodzi o same zdjęcia, to ich autorką jest mieszkająca w Nowym Jorku artystka Leta Sobierajski.